Skip to content

OFERTA

kwas ferulowy

peeling chemiczny latem – czy to
bezpieczne?

Panuje przekonanie, że nie można ich robić, gdy świeci słońce. Tymczasem niektóre z nich świetnie nadają się do stosowania latem. Co więcej, potrafią naprawiać szkody, jakie słońce wyrządziło naszej skórze i działają ochronnie – jak filtr UV. Większość peelingów wykonywana jest jednak wyłącznie w okresie jesienno-zimowym.i działają złuszczająco. Ale nie wszystkie peelingi działają tak samo i substancje aktywne wykorzystywane w profesjonalnych zabiegach nie zawsze powodują złuszczanie.

Doskonałym przykładem może być choćby kwas ferulowy, który działa antyoksydacyjnie i wzmacnia ochronę przed promieniowaniem UV. Najlepsze jest w nim jednak to, że potrafi naprawić uszkodzenia w skórze spowodowane właśnie przez słońce. Na bazie tej substancji powstał całoroczny peeling DNA Recovery Peel, który blokuje proces fotostarzenia – stąd często jest nazywany „peelingiem fotonaprawczym”. To właśnie słońce jest głównym sprawcą starzenia się skóry.

na czym polega ten zabieg?

Peeling chemiczny z kwasem ferulowym działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie i wzmacniająco.działa powierzchniowo, nie powodując głębokiego złuszczania. naprawia dotychczasowe uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV i zapobiega powstawaniu nowych, działając jak filtr przeciwsłoneczny. Kwas ferulowy zabezpiecza skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, przed działaniem ciepła i wysoką temperaturą, które niszczą włókna kolagenowe. DNA Recovery Peel został wzbogacony o szereg aktywnych składników (m.in. retinol i czynniki wzrostu), które działają przeciwstarzeniowo i regenerująco a także antyoksydacyjnie i naprawczo.

Dzięki temu peeling skutecznie spłyca zmarszczki, poprawia napięcie skóry, ujednolica koloryt i rozjaśnia przebarwienia. Efekty najlepiej będzie widać po serii 4-6 zabiegów wykonywanych co 14-28 dni, w zależności od rodzaju skóry. Peeling ferulowy można łączyć w jednej procedurze z mezoterapią mikroigłową/ retinolami/wit C… (zabiegi personalizowane )

estebiel4