Skip to content

OFERTA

peelingi chemiczne/kwasy

peeling kwasami – dla kogo?

Peeling kwasami to jeden z zabiegów, którego celem jest kontrolowane pozbycie się defektów kosmetycznych czy chorobowych powstałych w obrębie naskórka bądź w naskórku i skórze właściwej. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa „peel”, czyli złuszczać. Na czym polega? Na skórę nakładana jest mieszanina odpowiednio dobranych związków chemicznych, które przenikają w głąb skóry i zdecydowanie poprawiają jej funkcjonowanie.

Zabieg ten może być wykonywany na wszystkich częściach ciała. Preparaty dobierane są w zależności od rodzaju problemu, wieku czy typu skóry. Peeling kwasami można powtarzać kilkakrotnie w ciągu roku, aż do uzyskania oczekiwanych efektów. Cała seria kwasów obejmuje najczęściej ok. 4-6 zabiegów ale wykonany jednorazowy też często daje zauważalny efekt.

kiedy można stosować peeling kwasami?

Powierzchniowy peeling kwasami należy do zabiegów lekkich i odświeżających. Może być stosowany w każdym wieku i jest bardzo lubiany za uniwersalność. Doskonale radzi sobie z regulacją i ściągnięciem porów u nastolatki jak i ekspresowo odnowi i poprawi stan skóry dojrzałej.

Nie ma znaczenia twój wiek, bo korzyści z zabiegów z użyciem kwasu migdałowego, salicylowego czy azelainowego będą widoczne gołym okiem zarówno u 20-latki, jak i 30- czy 40-latki ….

green-plant-1877920

peeling kwasami – na jakie efekty możesz liczyć?

efekt napięcia skóry,
zapobieganie się starzeniu skóry,
oczyszczanie skóry z zaskórników i rozszerzonych porów,
rozjaśnienie przebarwień i plam pigmentacyjnych,
leczenie oraz regulację zaburzeń rogowacenia,
spłycanie zmarszczek i blizn,
odświeżenie, wygładzenie i zmiękczenie skóry

Warto wspomnieć, że zabiegi na bazie kwasów nadają się także do skóry wrażliwej i delikatnej i posiadacze takiej cery nie powinni się ich obawiać. Oferujemy kwasy oraz mieszanki autorskie, dostosowane specjalnie do nich. Przykładem takiego produktu może być min.kwas azelainowy, który doskonale oczyści i odświeży wrażliwą cerę.

jakie są wskazania do zabiegów z kwasami?

Liczne przebarwienia, plam i przebarwień na skórze w zasadzie nie da się uniknąć. Pojawiają się znienacka – na przykład jako pozostałości po trądziku i trudno się ich pozbyć. Z pomocą przyjdą zabiegi kwasami – po serii zabiegów skóra będzie gładka i wolna od nieestetycznych przebarwień.
Zmiany trądzikowe. Kwasy odblokowują pory i usuwają zgromadzone pod skórą zanieczyszczenia. Mają także działanie antybakteryjne, dzięki czemu wspomagają leczenie ognisk zapalnych, łagodzą zmiany trądzikowe, pomagają pozbyć się wyprysków.
Przesuszona skóra. Zabiegi kwasami można stosować na silnie przesuszoną skórę nie tylko twarzy. Jeśli walczysz z suchością łokci, kolan, stóp czy dłoni tu także świetnie sprawdzą się zabiegi z wykorzystaniem kwasów. Spróbuj!
Przed innymi zabiegami kosmetycznymi. Zabieg z kwasem można potraktować jako etap wstępny przygotowujący skórę do innego zabiegu kosmetycznego. W efekcie cera oczyszczona z martwego naskórka i zanieczyszczeń będzie lepiej chłonęła odżywcze składniki zawarte w kosmetykach.

twarz po kwasach

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. W zależności od mocy użytego kwasu przez 2 – 3 doby po sesji, naskórek może się złuszczać.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu unikaj nakładania kosmetyków kolorowych (makijaż możesz wykonać po upływie minimum 24 godzin), nie opalaj się na słońcu i pod żadnym pozorem nie zdrapuj złuszczającej się skóry. Twarz myj wyłącznie zalecanymi produktami i intensywnie nawilżaj skórę. Koniecznie pamiętaj o nakładaniu na cerę kremów z wysokim filtrem.

Warto wspomnieć, że zabiegi na bazie kwasów nadają się także do skóry wrażliwej i delikatnej i posiadacze takiej cery nie powinni się ich obawiać. Oferujemy kwasy oraz mieszanki autorskie, dostosowane specjalnie do nich. Przykładem takiego produktu może być min.kwas azelainowy, który doskonale oczyści i odświeży wrażliwą cerę.

przeciwwskazania do wykonania zabiegu

zapalenie skóry – zarówno łojotokowe, jak i bakteryjne czy atopowe,
aktywna opryszczka,
choroby autoimmunologiczne,
ciąża,
karmienie piersią,
terapia retinoidami w ciągu ostatniego półrocza,
przerwanie ciągłości naskórka

Pora letnia nie jest wykluczeniem do wykonania zabiegu peelingu kwasowego (grupa kwasów, substancji całorocznych).

49