Skip to content

OFERTA

Peeling chemiczny kwasem migdałowym

Otrzymywany jest poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Jego antybakteryjne i odbarwiające działanie już od lat wykorzystywane w medycynie w leczeniu takich problemów skórnych jak: trądzik, fotoaging czy nieregularne przebarwienia.

Struktura chemiczna kwasu migdałowego podobna jest do struktury stosowanych i znanych antybiotyków. Jest substancją nietoksyczną. Zainteresowanie ze strony naukowców wzbudził fakt podwójnej natury kwasu tj. tak jak AHA posiada on znaczące działanie kosmetyczne oraz udokumentowane działanie antybakteryjne.

Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek. u osób od I do IV fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchownych oraz pozapalnych, redukcji melasmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych.

Kwas migdałowy do głębszych warstw naskórka przenika stopniowo, w związku z czym pożądane efekty uzyskiwane są bez uczucia dyskomfortu. Z tego powodu jest dobrym wyborem w pielęgnacji skóry wrażliwej. Ważne jest także to, że kwas migdałowy zwiększa działanie substancji aktywnych absorbowanych przez skórę. Ogromną zaletą peelingu migdałowego jest znikome ryzyko powstawania pozapalnych hiperpigmentacji oraz możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok.

wskazania

trądzik i blizny po trądziku,
skóra łojotokowa,
fotostarzenie skóry

Zabiegi mogą być powtarzane co 15-30 dni.

estebiel-oferta