Skip to content

OFERTA

terapia światłem LED

Leczenie światłem LED polega na dostarczaniu energii komórkom przez diody emitujące światło (Light Emitting Diode). W zależności od rodzaju urządzenia światło może mieć różny kolor. Jego barwa świadczy o długości emitowanej fali. W medycynie/kosmetologii najczęściej wykorzystuje się światło czerwone (640 nm), zielone (530 nm) i niebieskie (470 nm).

Światłoterapia stymuluje procesy obronne organizmu a także wspomaga leczenie konkretnych schorzeń. Dostarczanie odpowiedniej ilości światła do organizmu warunkuje sprawne działanie hormonów i enzymów, które regulują procesy biochemiczne. Naświetlanie ma na celu uzupełnienie niedoborów energii świetlnej. Emitowane przez diody fale przenikają w głąb skóry i uruchamiają szereg pozytywnych reakcji zachodzących w komórkach.

Czas naświetlania podczas zabiegu zależy od tego, jakie dolegliwości chcemy wyleczyć. Najdłuższe są programy przeciwstarzeniowe oraz redukujące cellulit i rozstępy (mogą trwać nawet kilka miesięcy). Najszybciej efekty przynoszą naświetlania, które są wymierzone na zlikwidowanie stanu zapalnego. Jeden zabieg trwa średnio 10–20 min. Światło emitowane przez diody LED jest na tyle krótkie, że pod jego wpływem tkanki nie ulegają nagrzaniu.

wskazania do terapii
światłem LED

czerwone światło LED odmładza skórę (zmarszczki, wiotkość)
leczy stany zapalne, owrzodzenia, pomaga w leczeniu oparzeń
światło żółte pobudza zwiotczałą, suchą skórę do syntezy kolagenu
światło niebieskie ma działanie antybakteryjnie, można więc nim leczyć trądzik pospolity i różowaty
poza tym światło ledowe sprawdza się też w redukowaniu cellulitu i rozstępów

przeciwwskazania do naświetlania ledowego

ciąża
karmienie piersią
padaczka
choroby tkanki łącznej
choroby autoimmunologiczne
estebiel3
światłoterapia led
estebiel28

artykuł lecznicza moc światła