Skip to content

OFERTA

osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting

Metoda osocza bogatopłytkowego otworzyła dermatologii estetycznej zupełnie nowe możliwości w wyjątkowo skutecznym „przywracaniu młodości” skóry. A wszystko to w sposób małoinwazyjny, bezpieczny i całkiem naturalny.

Spektrum zastosowania osocza bogatopłytkowego jest dosyć szerokie. Poprawa elastyczności, gęstości i napięcia skóry, likwidacja blizn, rozstępów oraz oznak starzenia się: zmarszczek i bruzd – to tylko niektóre efekty, uzyskiwane dzięki zastosowaniu metody autologicznej odbudowy komórkowej. Swoje zastosowanie, obok dermatologii estetycznej, znajduje również w ortopedii, okulistyce i implantologii stomatologicznej.

Metoda polega na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z komórek krwi własnej pacjenta i ponownym ich wykorzystaniu przez organizm w celu uruchomienia procesów naprawczych skóry. Osocze zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych oraz przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. Tym samym, w efekcie kuracji, skóra staje się lepiej ukrwiona, nawilżona i wyraźnie zregenerowana.

Zabieg podzielony jest na dwa etapy. Pierwszym jest pozyskanie osocza bogatopłytkowego. W tym celu pobiera się od pacjenta, tuż przed planowanym zabiegiem, niewielką ilość krwi. W etapie drugim probówka z krwią umieszczona zostaje w specjalistycznej wirówce medycznej w celu separacji osocza od pozostałych, cięższych frakcji krwi. Po kilku minutach wirowania uzyskuje się oddzielenie osocza, które następnie za pomocą cienkich igieł do mezoterapii aplikuje się pacjentowi w wybrane strefy. Najlepsze efekty leczenia uzyskuje się po wykonaniu 4 – 6 zabiegów.

wskazania:

wiotkość skóry (twarz, szyja, dekolt, dłonie)
zmarszczki
blizny
rozstępy
wypadanie włosów

efekty tej metody:

rewitalizacja skóry;
likwidacja oznak starzenia: bruzd, zmarszczek;
poprawia napięcia, gęstości, kolorytu skóry;
wygładzenie skóry i ujednolicenie jej struktury;
przyspieszenie procesu gojenia po zabiegach medycyny estetycznej.
leczenie łysienia
blur-botany-clean-1650627

przeciwwskazania

ciąża i karmienie piersią
choroby immunologiczne skóry i tkanki podskórnej
zmiany zapalne w okolicy poddawanej zabiegowi
nadwrażliwość na preparaty znieczulające
małopłytkowość
inne choroby krwi

możliwe powikłania i przeciwwskazania

siniaki

Dla uzyskania maksymalnych rezultatów zwykle trzeba wykonać serię kilku zabiegów w odstępach 1-2 tygodniowych.

osocze-bogatoplytkowe-1