Skip to content

Pierwszy w Polsce program zabiegowy „Cztery Pory Roku”

 

Jakie zabiegi kosmetyczne po 40 roku życia są najlepsze?

Starzenie się organizmu jest  naturalnym i nieuniknionym procesem biologicznym. Zmniejsza się aktywność wszystkich komórek organizmu – nie tylko skóry. Procesy regeneracyjne ulegają systematycznemu spowolnieniu. W różnym wieku zachodzą inne zmiany na twarzy. Nie możemy procesu starzenia zatrzymać, ale możemy znacząco wpłynąć na jego opóźnienie. Jeśli zależy ci na młodym wyglądzie, to warto wiedzieć jakie czynniki wpływają na starzenie się twarzy i jej skóry.

CZYNNIKI WEWNĘTRZNE:

  • geny – aż w 60 % decydują jak długo będziemy szczęśliwymi posiadaczkami jędrnej skóry
  • hormony
  • mimika – ciągłe ruchy mięśni wyrazowych twarzy, które odpowiedzialne są za miostarzenie, czyli zmarszczki ortostatyczne
  • działanie szkodliwych wolnych rodników
  • toksyny – odkładanie się w organizmie szkodliwych związków chemicznych
  • osłabienie układu immunologicznego, np. choroba hashimoto
  • inne choroby ogólnoustrojowe
  • niedożywienie

CZYNNIKI ZEWNĘTRZNE

  • nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV
  • klimat
  • stres
  • niehigieniczny tryb życia
  • palenie papierosów
  • nieprawidłowa pielęgnacja skóry albo jej brak

Na czynniki starzenia mamy w wielu przypadkach wpływ i możemy je zminimalizować poprzez:

  • usuwanie pozostałości makijażu i zanieczyszczeń zewnętrznych (kurz, smog, itp.) – pamiętaj o dobrych produktach  mycia twarzy. Jak myć twarz możesz przeczytać w artykule Ile produktu użyć do mycia twarzy
  • całoroczna ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV produktami z filtrami SPF 
  • unikanie solarium i zbyt długiej ekspozycją na słońce
  • stosowanie odpowiednich produktów  dobranych przez kosmetologa podczas konsultacji z doborem pielęgnacji domowej
  • korzystanie z zabiegów na twarz, szyje i dekolt  w gabinecie kosmetycznym
  • unikanie stresu
  • odpowiednia dieta oraz celowana suplementacja
  • aktywność fizyczna, nawet umiarkowana ma bardzo korzystny wpływ na skórę
  • unikanie palenia oraz zadymionych pomieszczeń

Piękna skóra wymaga

zaangażowania nie cudu!

Nasz wygląd to odzwierciedlenie naszego stylu życia i sposobu pielęgnacji skóry. Każda z nas ma inny typ cery i różne  uwarunkowania genetyczne, dlatego wymaga to indywidualnie dobranych, odpowiednich zabiegów na twarz i ciało. 

Pielęgnacja powinna zacząć się już w młodym wieku, kiedy skóra nie jest jeszcze pokryta zmarszczkami. Takie postępowanie ma działanie profilaktyczne, dzięki czemu będziemy starzeć się wolniej. Kiedy osiągniemy wiek 40+ nasza skóra potrzebuje jeszcze większej troski i przemyślanej pielęgnacji.

Oprócz systematycznej i prawidłowej pielęgnacji twarzy w domu bardzo ważną rolę odgrywają regularne profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym, których nie możesz wykonać sama tj.  mezoterapia mikroigłowa – dermapen i mezoterapia igłowa, stymulatory tkankowe z kwasem hialuronowym i polinukleotydami, czy nowego sposobu biologicznej autoregeneracji zmarszczek techniką mikropunktury i suchej igły, dające wspaniałe efekty terapeutyczne skóry dojrzałej. Peelingi chemiczne, które złuszczają skórę twarzy tj. Yellow Peel, TCA itd.

 

Jakie zabiegi na zmarszczki, bruzdy i wiotkość skóry?

Kiedy zmarszczki mimiczne stają się pogłębione skóra wokół oczu staje się coraz bardziej wiotka, widoczne są drobne zmarszczki tzw. „kurze łapki”. Mocniej zaznaczają się fałdy nosowo – wargowe i bródkowo – wargowe, poprzeczne zmarszczki na czole jak i zmarszczki pionowe między brwiami. Wokół ust pojawiają się tzw.  “zmarszczki palacza”. Zaczyna opadać dolna część twarzy i tworzą się tak zwane „chomiki” i “marionetki”

W takiej sytuacji stymulujemy skórę twarzy światłoterapią tj. terapią fotodynamiczną światłem LED. Podajemy iniekcyjnie  stymulatory tkankowe np. Profhilo lub preparaty z polinukleotydami, by pogrubić i zagęścić tkanki. Zmarszczki  opracowujemy bezpośrednio, techniką biologicznej autoregeneracji z preparatami estGen oraz mocnymi peelingami medycznymi, które w sposób kontrolowany przyśpieszają namnażanie kolagenu- najważniejszego białka podporowego odpowiadającego za gęstość tkanek.

Co zrobić kiedy skóra jest bardzo sucha?

Po 40 roku życia obniża się ilość kwasu hialuronowego znajdującego się w skórze. Spada również ilość gruczołów łojowych. Zdolność zatrzymywania wody jest coraz słabsza i skóra stopniowo zaczyna stawać się coraz bardziej sucha. Efektem utraty wilgotności jest twarz pozbawiona blasku, szorstka w dotyku, a procesy, które zachodzą w skórze są spowolnione.

Dbanie o doskonałe nawilżenie jest kluczowym elementem pielęgnacji, by skóra twarzy kobiety po 40 wyglądała młodo i świeżo. W warunkach domowych pamiętajmy o dobrze dobranych produktach nawilżających. A do gabinetu kosmetologicznego przychodźmy  na zabiegi tj. mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa i kwasy chemiczne o działaniu nawilżającym.

Jakie zabiegi na przebarwienia?

Zmniejszenie ilości komórek melanocytów, które produkują barwnik skóry – melaninę. Układ tych komórek staje się nieregularny, co powoduje, że na skórze powstają nieestetyczne przebarwienia. Zawsze należy używać kremy z filtrem SPF 50 oraz zastosować terapię wyrównującą koloryt skóry. 

Co zrobić kiedy widać na twarzy naczynia krwionośne?

Kiedy krążenie w naczyniach włosowatych ulega spowolnieniu, a grubość ścian naczyń zostaje zróżnicowana. Część z nich jest ścieńczona, a inna część zgrubiała. Zmniejsza się przez to ukrwienie skóry, termoregulacja zostaje upośledzona, a odcień skóry zmienia się na bledszy. Dbanie o dobre nawilżenie, dbanie o grubość naskórka odpowiednimi zabiegami na twarz skóry naczyniowej oraz wyciszanie naczyń poprzez właściwą pielęgnację, daje zadowalające efekty zmniejszające widoczność naczyń krwionośnych prześwitujących przez cienki naskórek. 

Jak oczyszczać skórę twarzy?

Skóra potrzebuje systematycznego złuszczania, możemy go wykonać w sposób mechaniczny kawitacja, oksybrazja czy mikrodermabrazja lub chemiczny – kuracje kwasowe (umożliwiają głębszą penetrację substancji aktywnych zawartych w kosmetykach oraz zapewniają odzyskanie blasku skóry). Skórom dojrzałym zdecydowanie bardziej polecamy peelingi chemiczne, takie które poza działaniem oczyszczającym posiadają właściwości odmładzające. W naszym gabinecie proponujemy peeling np. BioRePeel, PRX t33 lub tj. glikolowy, migdałowy, salicylowy, trójchlorooctowy i inne.

Jaka powinna być częstotliwość zabiegów odmładzających twarz?

Dla kobiet, które ukończyły czterdziesty rok życia najważniejsza powinna być regularność zarówno w pielęgnacji domowej i zabiegów na twarz w gabinecie. 

Systematyczność jest wymagana, aby uzyskać zadowalające efekty. Jest to możliwe dla każdej kobiety i nie muszą to być częste wizyty. Już pojawienie się w gabinecie jeden raz na kwartał i celowana pielęgnacja domowa będzie przynosić widoczne rezultaty. Obiecuję, że efekty pojawią się bez względu na twój obecny stan skóry i wiek.

Zmiana na dobre stąpa małymi krokami, a pierwszy krok to spotkanie

Szukaj

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Oferta