Skip to content

Co jeśli pieprzyk występuje w miejscu gdzie chcesz usunąć owłosienie?

Rozwiewamy wątpliwości na temat depilacji laserowej i pieprzyków i odpowiadamy czy znamiona barwnikowe są przeciwwskazaniem do depilacji laserowej.

Masz pieprzyk i chciałabyś usunąć owłosienie zabiegiem depilacji laserowej?

Znamiona barwnikowe, posiada każdy z nas, nawet osoby o bardzo jasnej karnacji. W przypadku jasnych fototypów skóry pieprzyki mają blady odcień, i często bywają ledwo widoczne na białej skórze. Intensywność koloru pieprzyków zależy od melanocytów i zawartej w nich liczby komórek barwnikowych skóry. Osoby o ciemniejszych karnacjach mają więcej komórek melanocytów, stąd też zmiany barwnikowe pojawiające się na skórze będą intensywniejsze – brązowe a nawet czarne.

Co można zrobić aby pomimo posiadania pieprzyków, depilacja laserowa była bezpieczna?

Należy pamiętać, że posiadanie pieprzyka w obszarze zabiegowym nie jest przeszkodą ale nie jest obojętne dla operatora lasera! Osoba wykonująca zabieg epilacji – na pewno taką zmianę barwnikową odpowiednio zabezpieczy.

Pamiętajmy, że laser do depilacji działa na melaninę, która znajduje się zarówno we włosach, jak i w skórze. Melaniny szczególnie dużo jest właśnie w zmianach barwnikowych. Gdy klient posiada pieprzyki, wtedy zabezpieczamy je białą kredką. Biały kolor nie pochłania wiązki laserowej. W przypadku kiedy pacjent ma bardzo dużo pieprzyków, kosmetolog ocenia, czy klient kwalifikuje się do zabiegu. Może się również zdarzyć, że kosmetolog nie będzie w stanie przeprowadzić depilacji laserowej i poprosi o konsultację z dermatologiem by rozwiać wszelkie wątpliwości, i by zabieg był absolutnie bezpieczny.

W przypadku kiedy zmiana barwnikowa na skórze jest bardzo dużych rozmiarów, podczas epilacji laserowej pomija się ten obszar i nie wykonuje na nim zabiegu.

Czy znamiona są przeciwwskazaniem do depilacji laserowej?

Pieprzyki mogą mieć także różną wielkość czy kształt, fakturę, wypukłość. Bez względu na typ zmiany barwnikowej, każda przykrywana jest białym kolorem, przez co staje się niewidoczna dla wiązki laserowej. Właśnie dlatego nie ma znaczenia, czy klient posiada zmiany barwnikowe od urodzenia czy takie, które pojawiły się na skórze z biegiem lat – w każdym przypadku zabieg depilacji laserowej może zostać wykonany po odpowiednim wcześniejszym zabezpieczeniu zmiany.

Chcesz cieszyć się jedwabiście gładką skórą bez wrastających włosków pomimo pieprzyków na skórze?

ZAREZERWUJ WIZYTĘ depilacji laserowej w Estebiel!

Szukaj

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Oferta