Skip to content

Gdy wchodzę do sklepu z kosmetykami i czytam, obietnice umieszczone na opakowaniu, a potem analizuję skład INCI (to ten szczegółowy skład zapisany maciupkim drukiem) trzymanego w rękach produktu to wiem, że większość tych haseł to obiecanki cacanki. 

Kosmetyki dzielimy na takie, 
które działają na SKÓRĘ i takie, 
które działają na wyobraźnię.

Wiem też, że nie masz możliwości by zweryfikować takie informacje, a jakiś krem wybrać trzeba. 

Przemysł kosmetyczny jest potężny i pracują tam, potężne głowy marketingowców. Pracują byś kupiła te obietnice. Smarujesz to potem latami a efektów nie ma! 

I raczej nie będzie. 

To smutne. Płacisz, myślisz – będzie piękniej, a jest nijak. 

A przecież, dobrze dobrana pielęgnacja domowa, czyni cuda. Widziałam już – mnóstwo twarzy, które dobrze dobranymi składnikami aktywnymi – w kosmetykach, są  w stanie zmienić skórę w złoto! 

Jak to zrobić?

Przyjrzeć się jaki jest stan skóry, jaki rodzaj, czego aktualnie potrzebuje, jakie składniki aktywne to poprawią, na jakim podłożu? Inne dla skór suchych, inne dla tłustych. W jakiej kolejności? Co smarować rano, a co wieczorem? Ważne, aby nie przesadzić, nie za dużo, bo skóra tego nie zniesie. Totalny minimalizm, no też, niczego nie zmieni. Stymulować czy odżywiać, nawilżać czy iść w antyoksydanty?

STO pytań. 

A odpowiedź, to – TO ZALEŻY

Spotkajmy się w Estebiel na konsultacji z doborem kosmetyków. Znajdziemy rozwiązanie i dobierzemy odpowiednią pielęgnację domową, a jeśli będzie taka twoja wola, to wesprzemy pielęgnację odpowiednimi zabiegami na twarz.

Taką, która działa na skórę, a nie na wyobraźnię ;)

Szukaj

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Oferta