Skip to content

Zabiegi odmładzające twarz. Od czego powinnaś zacząć?

Odmładzanie skóry, by dało najlepsze możliwe efekty – musi być przeprowadzone wielokierunkowo. Oznacza to, że zanim przystąpimy do zabiegów musimy dokonać analizy stanu skóry, stylu życia i dopasować plan działania do twoich możliwości.

Od czego zacząć odmładzanie skóry twarzy?

Pierwszym krokiem jest spotkanie z kosmetologiem i szczera rozmowa. Kosmetolog pyta o stan zdrowia, dietę, aktywność fizyczną oraz analizuje skład stosowanych przez ciebie kosmetyków. Zawsze zaczynamy od ustalenia pielęgnacji domowej, która jest kluczowym elementem kuracji odmładzających. Skupiamy się na dobraniu takich kosmetyków, które mają potwierdzone badaniami klinicznymi działania przeciwstarzeniowe ale jednocześnie włączamy substancje regenerujące i odżywcze. 

Drugim elementem będzie rozważna suplementacja, która wspiera funkcjonowanie całego organizmu. Antyoksydanty, kwasy Omega 3 oraz witamina D3 to niezbędne elementy wpływające na jakość skóry i efekty terapeutyczne.

Dopiero po zastosowaniu kroku pierwszego i drugiego wkraczamy z trzecim elementem czyli z przemyślaną serią zabiegów kosmetologicznych. Zazwyczaj zaczynamy od zabiegów rewitalizujących i/lub regenerujących  skórę. Z obserwacji  w naszym gabinecie wiemy, że panie po raz pierwszy odwiedzające kosmetologa, mają skórę twarzy wymagającą odbudowy bariery hydrolipidowej i wzmocnienia naskórka. Skóra twarzy jest zazwyczaj odwodniona, ścieńczona, uwrażliwiona. Zadbanie w pierwszej kolejności zabiegami tj. mezoterapia igłowa, światłoterapia tj. terapia fotodynamiczna LED, peelingami medycznymi o właściwościach regenerujących, to główny cel pierwszych spotkań w gabinecie. Takimi zabiegami  jesteśmy w stanie poprawić stan skóry, by w kolejnym etapie przejść do mocnej stymulacji tkanek. 

Piękna skóra wymaga zaangażowania, nie cudu!

Jakie zabiegi najskuteczniej odmładzają twarz?

  • poprawa jakości skóry poprzez mezoterapia mikroigłowa z użyciem ampułek, kwasów chemicznych, preparatów z białkami modulacyjnymi tj. EstGen czy GenFactor
  • usuwanie zmarszczek mimicznych biologiczną  autoregeneracją, czyli multigłowanie z separacją zmarszczek.
  • stymulacja i złuszczanie BioRePeel, czyli mieszanką z kwasem TCA, kojowym i aminokwasami
  • PRX t33 stosowany również z mezoterapią mikroigłową
  • stymulatory tkankowe tj. Profhilo, Ejal40, Nukleofil to jedna z najskuteczniejszych metod bezpiecznego zagęszczania tkanek i działania wolumetrycznego poprawiającego owal twarzy
  • zabiegi z użyciem retinolu, to jeden z najlepiej działających stymulatorów. Yellow Peel Medidermy lub Lightenning firmy Innoaesthetics są jednocześnie złuszczające i likwidujące przebarwienia. 
  • mezoterapia igłowa z użyciem peptydów, kwasu hialuronowego, bursztynianu sodu i aminokwasów. Te wszystkie substancje mocno wspierają odmładzanie skóry.

Jaka powinna być częstotliwość zabiegów odmładzających twarz?

Dla kobiet, które ukończyły czterdziesty czy pięćdziesiąty rok życia najważniejsza powinna być regularność zarówno w pielęgnacji domowej jak i zabiegów w gabinecie. 

Systematyczność jest wymagana, a wspaniałe efekty będą możliwe dla każdej kobiey. Już wykonanie zabiegu jeden raz na kwartał i celowana pielęgnacja domowa będzie przynosić widoczne rezultaty.  

Obiecuję, że efekty pojawią się bez względu na twój obecny stan skóry i wiek.

Zmiana na dobre stąpa małymi krokami, a pierwszy krok to spotkanie.

 

Szukaj

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Oferta