Skip to content

OFERTA

makijaż permanentny

Makijaż stały, polegający na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, stosowany głównie w okolicach ust, brwi i oczu. Sposób nakładania podobny jest nieco do tatuowania, efekt utrzymuje się 2 do 5 lat.

Dla kogo makijaż permanentny? To świetne rozwiązanie dla kobiet, które rano cierpią na brak czasu. Idealne rozwiązanie dla uprawiających sporty wodne (tusz fatalnie się rozmazuje), planujących długi pobyt w szpitalu. Ratunek dla osób pozbawionych brwi czy rzęs po chemioterapii, jak również dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu uczuleń.

Służy przede wszystkim zatuszowaniu niedoskonałości twarzy. Nie maluje jej lecz podkreśla w sposób naturalny kontury. Można nim skorygować kształt ust – powiększyć je, wyrównać brak symetrii, wzmocnić czerwień warg kolorem zbliżonym do naturalnego lub bardziej ekstrawaganckim. Można również podkreślić kontur oczu. Kreseczki na powiekach u nasady rzęs są prawie niewidoczne, ale sprawiają, że oczy nabierają wyrazistości. Korekty wymagają też często brwi – niesymetryczne, opadające, zbyt cienkie, przerzedzone. Taki makijaż sprawdza się także świetnie w maskowaniu defektów skóry – plam pigmentacyjnych, przebarwień i blizn. W zależności od potrzeb, rodzaju urody technika wykonania makijażu permanentnego jest dobierana indywidualnie.

W naszym salonie makijaż wykonywany jest technikę ombre.

bezpośrednie zalety makijażu permanentnego metoda ombre:

najnowsza i najpopularniejsza znana technika,
możliwość mocniejszego podkreślenia dolnej linii łuku brwiowego z jednoczesnym cieniowaniem górnej krawędzi, co pozwala idealnie dopasować makijaż do twarzy klientki,
bardzo precyzyjnie rozłożony pigment, zaczynając od najbardziej nasyconych miejsc na skórze do tych najjaśniejszych u nasady,
bardzo subtelny i stonowany efekt makijażu, brak zdecydowanych rys nie pasujących do naturalnego efektu,
możliwość wykonania makijażu z efektem delikatnej mgiełki kolorystycznej wykonanej bezpośrednio przy użyciu różnej barwy pigmentów,
niepowtarzalny przy innych technikach efekt końcowy.

jak wygląda sam zabieg makijażu permanentnego?

Pierwszym i bardzo ważnym etapem jest konsultacja i wizualizacja. Wizualizacja to wstępny rysunek makijażu. Dzięki niemu możesz zobaczyć, jak będziesz w nim wyglądać i czy spodobasz się sobie. Zobaczysz jaki kolor i kształt powinny mieć Twoje usta. Przekonasz się jak ważna dla wyglądu twarzy i urody jest właściwa linia brwi oraz ile zyska Twoje spojrzenie, dzięki podkreśleniu oczu za pomocą kresek. Pomaga to zobaczyć jak będziesz wyglądać w makijażu permanentnym i podjąć decyzję co do tego jak ma wyglądać Twój idealny makijaż permanentny.

Makijaż wykonujemy stosując aparat igłowy i pigmenty pochodzenia naturalnego tak dobrane, by nie różniły się od naturalnego kolorytu skóry. Igły są jednorazowe, farby nie są toksyczne i nie alergizują. Aby zabieg nie był bolesny nakładany jest wcześniej specjalny krem znieczulający.By efekt był trwały, po dwóch tygodniach od zabiegu trzeba wykonać korektę, uzupełnienie niedoskonałości.

W trakcie zabiegu może dojść zaczerwienienia i podrażnienia a nawet obrzęku skóry.Najczęściej te objawy ustępują szybko i następnego dnia można iść do pracy. Przez pierwszy tydzień lepiej unikać basenu i sauny, a przez 6 tygodni kontaktu ze słońcem.

Przeciwwskazaniami do wykonania makijażu trwałego są: infekcja, cukrzyca, łuszczyca, ciąża i przyjmowanie sterydów.